Skip to content
Termoizolacje - Uszczelnienia - Pianki - Tworzywa - Profile silikonowe i gumowe

Jak powłoki teflonowe ograniczają zużycie

Nowoczesny przemysł bardzo często wykorzystuje zaawansowane podzespoły maszyn i urządzeń. Im bardziej innowacyjne rozwiązania tym droższe są części i kosztowniejsze postoje serwisowe. W tym celu na wiele podzespołów nakłada się powłoki techniczne, które poprawiają właściwości użytkowe i ograniczają zużycie.

Powlekanie teflonem jest jedną ze skuteczniejszych metod, która pozwala na odpowiednie zabezpieczenie podzespołów. PTFE wykazuje szereg unikatowych właściwości, które stanowią doskonałą ochronę przed ścieraniem, temperaturą czy środkami chemicznymi.

PAMIĘTAJ :

Powłoka PTFE skutecznie wydłużają cykl życia części i poprawiają ich wydajność.

powłoki ptfe
powłoki techniczne

Masz pytanie ?


Skąd się bierze popularność powłok z PTFE ?

PTFE to wytrzymała powłoka. Jest odporna na gorące i zimne żrące chemikalia oraz wysokie i niskie temperatury. Oferuje również silną izolację elektryczną i nie wchłania wody. Posiada bardzo dobrą stabilność wymiarową oraz odporność na ścieranie. Jest również doskonała osłona przeciwprzywieraniu.

Usługi powlekania teflonem są bardzo często stosowanym zabezpieczeniem dla elementów wykorzystywanych w rozmaitych dziedzinach gospodarki. Takie rozwiązania można spotkać w motoryzacji, przemyśle stoczniowym, lotnictwie, chemicznym czy zbrojeniowym.

Dlaczego warto wybrać powłoki teflonowe

Powłoki odporne na ścieranie – zużycie części poprzez degradację w kontakcie z partnerem ciernym jest jedną z najczęstszych przyczyn awarii. W takim przypadku z pomocą przychodzi warstwa teflonowa, która przez zmniejszenie tarcia powodowanego przez ocierające się o siebie komponenty ogranicza sklejanie się elementów, powstawanie rys i pękanie.

Trwałość – teflon przy wszystkich swoich niewątpliwych zaletach posiada również bardzo wysoką trwałość. Elementy powleczone teflonem nie wymagają częstych zmian. Powłoki PTFE działają poprzez osłonę, która znacznie zmniejsza tarcie między stykającymi się powierzchniami. Ta bariera jest bardzo odporna na zużycie w szerokim zakresie temperatur.

Powłoki nieprzywierające – kolejną rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę jest niezwykle niski poziom przywierania do teflonu. Dzięki temu takie powłoki można wykonywać na elementach, które są dedykowane do zastosowań wymagających wysokiej precyzji.

Powłoki modyfikowane – powłoki teflonowe to szerokie pojęcie i nie dotyczy wyłącznie powlekania teflonem naturalnym. Istnieje możliwość tworzenia powłok modyfikowanych różnymi wypełniaczami co dodatkowo podnosi wartości użytkowe przedmiotów.

Usługi teflonowania – czy to się opłaca ?

Zastosowanie odpowiednio dobranych oraz wykonanych powłok jest coraz częściej gwarantem niezawodnej pracy różnorodnych maszyn i urządzeń. W tym miejscu wystarczy wspomnieć o zmniejszonym czasie na przeglądy serwisowe, zminimalizowanym czasie nieplanowanych postojów czy niższym koszcie zużytych podzespołów. Wszytko to jest absolutnym wymogiem dla przemysły 4.0.

Zapraszamy osoby zainteresowane wykonaniem powłok do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Back To Top
Call Now Button